تفاوت اصلی دستگاه‌های چاپ

تفاوت اصلی دستگاه‌های چاپ

مقدمه

دستگاه‌های چاپ می‌توانند بر اساس نوع و محل استفاده از آن‌ها دارای تنوع و همچنین تفاوت‌های بسیاری باشند.

علاوه‌بر این می‌توان گفت که دستگاه چاپ در انواع مختلف، در بسیاری از موارد می‌توانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و در اکثر مواقع از دستگاه‌های متفاوت و روش‌های چاپ مختلف می‌توان به کارهای جدید دست یافت.

در این مقاله دستگاه‌های چاپ مختلف که برای طرح چاپ بر روی هر پروژه و یا بسته‌بندی‌های متنوعی صورت می‌گیرد را بر اساس متریال مورد استفاده، محل نصب و به صرفه بودن آن معرفی می کنیم.

دستگاه‌های چاپ افست

این دستگاه چاپ معمولاً برای چاپ با تیراژ و سرعت بسیار بالا. مانند روزنامه‌ها که از یک نوع چاپ به خصوص در آن استفاده می‌گردد، مناسب است. در صورتی که به تیراژهای پایین‌تر و با اندازه‌های کوچک‌تری برای چاپ نیاز داشته باشید. بهتر است از چاپ GTO استفاده کنید. برخی از این دستگاه‌ها را به اختصار در ادامه مقاله توضیح داده‌ایم:

چاپ افست شیت فد

در این نوع از دستگاه برای چاپ از جوهر استفاده می‌شود که جوهر بایستی از یک صفحه لاستیکی عبور کرده. و به سطح فلزی مخصوص چاپ برسد. بعد از آن بر روی کاغذ مورد نظر انتقال یابد.

چاپ لیتوگرافی

برای انجام این نوع چاپ با فرایند لیتوگرافی، از ورقه‌های آلومینیومی که به نام زینک و یا پلیت معروف است استفاده می‌شود. ورقه‌های زینک در مراکز لیتوگرافی و از قسمت فایل طرح‌های آماده چاپ به دست می‌آیند.

بر روی ورقه‌های پلیت، بخش‌های تیره‌رنگ نشان دهنده مقدار رنگی است که بر روی کاغذ چاپ می‌شود. در واقع این به آن معنی است که اگر تیرگی بر روی پلیت صد در صد باشد، رنگ مربوطه CMYK به طور کامل و صد در صد بر روی سطح مورد نظر چاپ می‌شود.

هرچه این میزان از تیرگی کمتر باشد، به همان نسبت رنگ و یا جوهر بر روی بسته‌بندی مورد نظر نیز کمرنگ‌تر چاپ می‌شود.

انواع دستگاه‌های چاپ افست از نظر اندازه

دستگاه‌های چاپ بر اساس اندازه نیز به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. این اندازه‌ها بایستی از استانداردهای جهانی در صنعت چاپ پیروی کنند. این استاندارد در سراسر جهان به یک نوع و ثابت است. درنظر داشته باشید که مقیاس نام‌گذاری بر اساس حداقل اندازه استاندارد، یعنی ورق گفته می‌شود. کوچک‌ترین اندازه در این مقیاس که ۵۰*۳۵ سانتی‌متر است را به آن یک ورقی می‌گویند.

دستگاه چاپ افست GTO

دستگاه چاپ افست GTO است که بسیار کاربردی می‌باشد. GTO اختصار اصطلاح grosser tiegel offset می‌باشد، که به معنی جبران هزینه‌های بزرگ است. از سایر اندازه‌هایی که می‌توان برای چاپ بر روی بسته‌بندی از این دستگاه کمک گرفت، اندازه ۳۵*۲۵ سانتی‌متر است،که به آن نیم ورقی گفته می‌شود. چاپ با دستگاه GTO یکی از کم هزینه‌ترین و بهترین گزینه از نظر کیفیت بالا برای چاپ افست در تیراژ پایین معمولاً تا ۵۰۰۰ برگ می‌باشد.

دستگاه چاپ افست ۲ ورقی

دستگاه چاپ با اندازه سیلندر ۷۰*۵۰ سانتی‌متر در دستگاه ۲ ورقی نام‌گذاری شده است. این اندازه به مراتب از سایر اندازه دستگاه‌های چاپ موجود در بازار بیشتر است، به این دلیل که تقاضای چاپ در این اندازه به مراتب بالاتر و بیشتر از سایر اندازه‌های چاپی می‌باشد.

همچنین هزینه،سرعت و کیفیت چاپ با این نوع از دستگاه باعث محبوبیت آن در بین افراد برای چاپ بر روی بسته‌بندی مختلف شده است.

دستگاه چاپ افست ۴.۵ ورقی

دستگاه چاپ ۴.۵ ورقی در واقع اندازه ورقه‌های ۱۰۰*۷۰ سانتی‌متری را می‌گویند. پروژه‌هایی که تیراژ با اندازه بالاتری دارند بهتر است از این دستگاه چاپ استفاده نمایند. از نظر کیفیت بسته به نوع دستگاه و مدل چندان تفاوتی با نوع چاپ ۲ ورقی ندارد.اما باید بگوییم که هزینه نگهداری و چاپ آن بیشتر است. اندازه ورقه‌های ۹۰*۶۰ سانتی‌متری نیز با کمک این دستگاه قابل چاپ می‌باشد.

دستگاه چاپ افست رول

چاپ دیجیتال دنیا

یکی از عمده‌ترین تفاوت‌های موجود در دستگاه چاپ رول فد و شیت فد، در نوع تغذیه کاغذ آن است. در چاپ شیت فد از کاغذهای برش خورده با اندازه‌های توضیح داده شده در این مقاله استفاده می‌شود. اما در چاپ رول کاغذ به صورت رول‌های پیوسته در داخل دستگاه جای می‌گیرند.

که معمولاً در حدود ده تن وزن دارند. علاوه‌بر این،در سرعت و هزینه چاپ و همچنین کیفیت خروجی چاپ نیز تفاوت‌های بسیار گسترده‌ای بین چاپ رول فد و شیت فد وجود دارد.

دستگاه چاپ افست رول فد

در دستگاه چاپ رول فد می‌تواند با سرعت بسیار بالایی تا ۶۰ هزار نسخه در ساعت خروجی چاپی داشته باشد. اما در چاپ شت فد معمولاً بیشتر از ۱۲ هزار نسخه نمی‌تواند باشد.

کیفیت چاپ در دستگاه شیت به مراتب بالاتر از چاپ رول می‌باشد و به همان نسبت مقدار کاغذی که برای تنظیم رنگ استفاده می‌شود و معمولاً دور ریخته می‌شود در چاپ شیت نسبت به چاپ رول بسیار کمتر است.

برگرفته از :

www.kianmehrco.com

pro-4100_02_fr_800x470_large

چاپ پلات و لمینت چیست و چه کاربردی دارد؟

مقدمه

چاپ پلات از زیرمجموعه های چاپ دیجیتال به شمار می رود. امروزه برای چاپ دو روش مورد استفاده قرار می گیرد : چاپ افست و چاپ دیجیتال.

منظور از چاپ پلات درواقع همان چاپ دیجیتال است که بر روی سطحی عریض تر صورت می گیرد.

برای چاپ انواع پوستر و تصاویری که نسبتا عریض تر از سایر اندازه ها است از چاپ پلات استفاده می شود.

در اکثر موارد در کنار چاپ پلات از لمینت نیز استفاده می گردد.

چاپ پلات و لمینت

plotting-01

لمینت چیست ؟ نوعی پوشش چاپ است که بر روی محصولات چاپ شده قرار می گیرد تا استحکام محصولات را بالا ببرد. و در نتیجه عمر طولانی تری به آن ها ببخشد.

در اکثر مواقع چاپ پلات و لمینت برای چاپ هایی با عرض های بالا مورد استفاده قرار می گیرد که صاحبان کار ، کیفیت را مهم ترین چیز می دانند.

منظور از عرض های بالا ، یعنی عرض هایی با بیشتر از 1 و 1 و نیم متر است. پلاتر بهترین گزینه برای این نوع چاپ ها است.

پلاتر چیست؟

به دستگاهی که عمل چاپ دیجیتال به روش پلات و لمینت را انجام می دهد پلاتر می گویند.

این دستگاه یکی دیگر از دستگاه های جوهر افشانی است که بر مبنای آب است و این به این معنی است که ماده حلال جوهر در آن، آب است.

به صورتی برنامه ریزی شده است که پردازنده های پلاتر ، هد های داخل دستگاه را مجبور به دریافت رنگ از مخازن رنگ هستند تا بتوانند عمل چاپ را انجام دهند.

این روش چاپ ، یکی از بهترین روش های چاپ با کیفیت است که مورد استفاده قرار می گیرد.

به جرعت می توان گفت که چاپی که دستگاه پلاتر انجام می دهد کیفیت بهتری نسبت به محصول چاپ شده با چاپ افست دارد.

چاپ پلات و لمینم تا طول 30 متر را هم نیز چاپ می کند و مشکلی ندارد اما این دستگاه چاپ بیشتر از عرض 1 و 1.5 متر نمی تواند پشتیبانی کند.

اگر به نمایشگاه های معروف رفته باشید ، سرتاسر این نمایشگاه پر از پوستر ها و تبلیغات به صورت بنر وجود دارد.

نقشه های بزرگ و تخته شاسی و تمامی مواردی که با کیفیت و اندازه ای نسبتا بزرگ هستند از روش چاپ پلات ساخته شده اند.

کاغذ پلاتر

چاپی که با دستگاه پلاتر انجام می گردد نیازمند کاغذ خاصی است که دارای پوشش خاصی و کیفیت مناسبی است.

این کاغذ به صورتی است که جوهری روی آن پخش نمی شود و خیس نمی شود و خشک می ماند.

همانطور که در پاراگافی قبلی به اطلاع شما رسونیدم ، برای افزایش استحکام و مقاومت محصول چاپ شده از لمینت ها استفاده می شود.

چاپ پلات رنگی

چاپ پلات رنگی برای استفاده فضاهای داخلی مورد استفاده می گردد.این چاپ برای مواردی که اشاره می کنیم مورد استفاده قرار می گیرد.

سازه های نمایشگاهی ، استند هایی که برای تبلیعات به کار می رود و کار های هنری ، دانشجویی ، معماری و… کاربرد دارد.

البته در بسیاری از شرابط از چاپ پلات رنگی برای پوستر ها ، عکس ها و تصاویر و… به کار می رود.

کاربرد چاپ پلات و لمینت

در این قسمت به برخی از کاربرد های چاپ پلات و لمینت می پردازیم تا به صورت کامل با این نوع از چاپ آشنا شوید.

استفاده از این نوع چاپ برای فضاهای داخلی مانند نمایشگاه ها و فروشگاه ها

برای بازاریابی و تبلیغات تاثیر گذار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد

کیفیت بالا و چاپ تمامی جزئیات عکس به صورت کامل

استند های تبلیغاتی ، میز کانتتر و شرکت های بزرگ و…

چاپ بر روی تخته شاسی و قاب فلز و فوم برد و …

این چاپ برای کارهای دانشجویی و نقشه هایی که باید با کیفیت بالا انجام بگیرد بهترین گزین است.

مزایای چاپ پلات و لمینت

کیفیت کار بسیار بالا است و زیبایی خاصی دارد

وضوع بسیار عالی و قابل مشاهده از نزدیکترین فاصله ممکن

قیمتی مناسب نسبت به کیفیتی که ارائه می شود

قدرت جذب بسیار خوب جوهر و خشک شدن سریع

قابل چاپ تا عرض های 1.5 متر

در مقابل با پدیده های طبیعی (باد ، نور ، چرک و یا چروک شدن)مقاوت است و استحام مناسبی دارد.

با یک دستمال ساده و مرطوب قابل تمیز شدن است.

برگرفته از :

tehran-print.com

فرم برد چیست؟ کاربردهای فوم برد

فوم برد چیست؟ | کاربردهای فوم برد

مقدمه

فوم برد ابزار مناسبی جهت درج تصاویر مختلف بوده و در زیباسازی محیط بسیار تاثیر دارد. برای خدمات تهیه فوم برد و تخته شاسی بایستی واحدی مناسب را انتخاب کنید. مرکز چاپ دنیا با قیمت مناسب چاپ را عرضه می کند. برای استعلام قیمت می توانید از طریق تماس با ما اقدام نمایید.

فوم برد چیست؟

فوم بردها یک روش نوین برای چاپ عکس می باشد. یک نوع تخته شاسی از جنس پلی استایرن که بیشتر مناسب عکس های تبلیغاتی یا چاپ عکس بزرگ میباشد جنس این فوم بردها بسیار سبک ، صاف ومقاوم در برابر چاپ است.

هزینه پایین، سبکی وزن، قابلیت برش بوسیله ابزار ابتدایی (کاتر) و ضد رطوبت بودن فوم بردسبب تمایل کاربران به این محصول شده است. اما مانند هر محصولی که مزایایی دارد ایراداتی نیز دارد مانند کیفیت عکس که معمولی می باشد. و جزییات در عکس به وضوع نشان داده نمی شود .

همچنین بهتر است برای عکس هایی با کادر بزرگ و نگهداری در مدت طولانی و در جایی ثابت از فوم بردهای چسب دار با روکش لمینت استفاده شود. و برای عکس های کوچک تر و حالت های تبلیغاتی و نمایشگاهی بهتر است از فوم بردهای بدون چسب و حالت دیجیتال استفاده شود.

چاپ روی فوم برد و مزایای آن

چاپ فوم برد

چاپ روی فوم برد از دسته چاپ های پر مخاطب محسوب می شود که می توان تصاویر مختلف را بسته به سلایق مختلف بر روی آن درج نمود. درج تصاویر عزیزانتان بر روی فوم برد و نصب آن در مکان دلخواه می تواند بسیار دلچسب باشد. چاپ دنیا خدمات چاپ فوم برد را با کیفیت بالا و با قیمت مناسب عرضه می کند.

  • فوم برد به لحاظ اقتصادی به صرفه تر نسبت به روشهای مشابه است. چاپ روی آن یکی از روشهای ارزان تبلیغاتی محسوب می شود.
  • سبک وزن بوده و قابلیت حمل آن را آسان می کند. سبکی وزن به علت جنس ویژه آن است.
  • فوم برد را می توان برش داد، به همین خاطر می توان ابعاد مختلف آن را برای استفاده های مختلف تهیه کرد.
  • مقاومت زیاد به رطوبت، این امر به دلیل خاصیت ضد آب بودن است که باعث طول عمر بالا برای استفاده های مختلف شده است.

انواع فوم بردها

۱-فوم بردچسب دار
۲- فوم بردهای بدوم چسب

فوم بردهای چسب دار

در فوم بردهای چسب دار عکس به صورت مجزا چاپ می شود. و بر روی فوم برد چسبانده می شود. برای چسباندن آن یک لایه چسب روی فوم بردها قرار دارد .که با کندن برچسب می توانید عکستان را روی فوم برد بچسبانید و سپس روی کار را لمینت نماید. این نوع فوم برد ها از نظر قیمت، قیمتی پایین تر از روش دیگر دارد.

فرم بردهای بدون چسب

با دستگاه چاپ به صورت دیجیتال عکس روی خود فوم بردها زده می شود. یعنی عکس به صورت مستقیم بر روی فون برد چاپ می شوند.که نیاز به دستگاههای خاص برای این نوع فوم بردها است.

موارد استفاده از فوم برد

۱- پوسترهای تبلیغاتی
۲- زمانی که می خواهید از لمینت استفاده کنیم
۳- به عنوان قاب استفاده کنیم
۴- استندهای تبلیغاتی

دلیل استفاده از فوم برد به جای شاسی های mdf

۱- نسبت به مابقی محصولات شاسی دار از نظر هزینه مناسب تر است
۲- در سایزهای مختلف قابل برش هستند
۳- در مقابل رطوبت بسیار مقاوم می باشد
۴- به دلیل جنس و مواد تشکیل دهنده این فوم بردها سبک بوده و به راحتی قابل حمل هستند.
برگرفته از :

https://axrotoosh.com

https://azinhonar.ir

UV-offset-printing

چاپ افست چیست ؟ و کاربردهای چاپ افست

مقدمه

اگر شما هم قرار باشد چاپ اقلام چاپی مثل کاتالوگ یا بروشور یا کارت ویزیت یا پوستر و یا بسته بندی خود را انجام دهید. حتما در موقع چاپ با صحبت هایی مانند اینکه، این‌کار رو بصورت دیجیتال بزنید یا چاپ افست کیفیت بالاتری دارد مواجه شده اید…

چاپ افست

2861363d8fbd4880b446a073ce32c365

فناوری چاپ افست از صفحاتی استفاده می‌کند که معمولاً آلومینیومی هستند. در بیان کلی اُفست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع بروشور. کاتالوگ ، پوستر ، کارت ویزیت فرم های عمومی و خلاصه هر چیزی که قرار است. بر روی کاغذ و با تیراژ و کیفیت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در چاپ اُفست از سیستم رنگی CMYK ) Cyan , Magenta , Yellow , blacK ) استفاده می کنند. و رنگها به صورت جدا گانه بر روی کاغذ چاپ می‌شوند . دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آنها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند . در زیر تصویر شماتیک یک دستگاه چاپ افست با ۴ ستون رنگ نمایش داده شده که به دستگاه ۴ رنگ هم‌زمان معروف هستند .

روش کار چاپ افست چگونه است ؟ 

روش کار آن به این صورت است: در لیتوگرافی صفحه هایی از جنس آلومینیوم یا همان زینک (پلیت) ساخته می شود که بنا به سیستم رنگی cmyk در کارهای چهار رنگ، چهار زینک به طور جداگانه برای هر رنگ ساخته می شود. هر زینک از یک رنگ تغذیه می‌کند. سپس کاغذ از بین تمامی رول های آغشته به رنگ می گذرد تا تصویر نهایی حاصل شود.

برتری ها و کاستی های چاپ افست

برتری ها : برتری های چاپ افست روشن است. زمانی که کیفیت تصویر مورد نظر باشد، بهترین کیفیت در چاپ گرافیکی دست یافتنی است، به ویژه اخیرا نیز فناوری ( CTP computer-to-plate ) که دقت و کیفیت چاپ افست را بالابرده، موجب ارتقا کیفیت بهتر چاپ شده است.

در مصرف مواد اولیه در چاپ افست متعارف گزینه های بیشتری وجود دارد. بسیاری از کارهای گرافیکی نیاز به انواع کاغذهای غیر معمول با اندازه های مختلف دارند، همچنین مرکب های مخصوص و عملیات تکمیلی خاص دارند.

از این رو اگر این موارد در کارهای چاپی مدنظر باشد. حتما باید به سراغ چاپ افست رفت. برای جلوه های ویژه مانند وارنیش موضعی در چاپ افست کیفیت به مراتب بالاتر است.

وقتی که در کارچاپی، کنترل کامل و دقت در رنگ مورد نیاز و برجسته باشد. ترکیب سیستم تطبیقی پانتون PMS و درجه بندی مرکب در چاپ افست امکانپذیر و چاپ افست بهترین گزینه است.

فرآیند چهار رنگ اصلی مورد استفاده در چاپ دیجیتال به سادگی نمی تواند با چاپ افست رقابت کند. اگر حجم کار چاپی گرافیکی زیاد باشد. چاپ افست متعارف نه تنها اقتصادی است بلکه می تواند سریع تر هم باشد.

چطور بین چاپ افست و دیجیتال انتخاب کنید؟

اگر هنوز از تصمیم خود برای چاپ افست یا چاپ دیجیتال برای پروژه ی بعدی مطمئن نیستید، سوال و پاسخ های زیر را مطالعه کنید.

حجم : پروژه چه اندازه است؟

اگر پروژه شما بزرگ و تیراژ زیادی دارد چاپ افست مناسب است که با ظاهری بهتر هزینه ی کمتری هم دارد.

زمان : آیا عجله دارید؟

اگر قصد چاپ در لحظه ی آخر را دارید از چاپ دیجیتال استفاده کنید، چاپ افست زمان نیاز دارد.

متریال : قصد چاپ بر روی چه متریالی را دارید؟

آیا قصد دارید کارت تجاری با متریالی خاص چاپ کنید؟ یا قصد دارید کار چاپی در اندازه و برشی خاص داشته باشید؟ چاپ دیجیتال از همیشه منعطف تر شده است اما هنوز هم به پای چاپ افست نمی رسد. چاپ افست توان چاپ بر روی متریال های مختلف در سایز و برش های مختلف را دارد.

آیا رنگ خاصی مد نظر است؟

اگر رنگی خاص برای پروژه شما لازم است و نیاز دارید که از سیستم تطابق پنتون استفاده کنید چاپ افست را انتخاب کنید زیرا دیجیتال تنها بهترین رنگ مشابه را به شما می دهد.

آیا باید نمونه های اولیه را ببینید؟

اگر قصد دارید که نمونه ی چاپی اولیه را قبل از اتخاذ تصمیم نهایی ببینید، چاپ دیجیتال برتری دارد. اگر در چاپ افست نمونه ی رنگی لازم داشته باشید باید صفحه و ترکیب رنگی تهیه کنید که خیلی هزینه بر است.

برگرفته از :

irangfx.com

chapkhone.info

چاپ فلکسی چیست؟

چاپ فلکسی چیست؟ | کاربردهای فلکسی

مقدمه

چاپ فلکسی که در اصل نام صحیح آن چاپ فلکسی فیس می باشد بیشتر در جاهایی کاربرد دارد که پشت چاپ منبع نوری قراردارد.

( لایت باکس ها، تابلو های سر در مغازه ها و … ) برای تابلوهایی که از جلو منبع نوری دارند چاپ فلکسی یا چاپ بنر تفاوتی ندارد. می توان اینطور عنوان نمود که تفاوت فلکسی با بنر همین موضع می باشد که چاپ فلکسی از خود نور عبود می دهد ولی بنر خیر.

چاپ فلکسی چیست؟

چاپ بنر و فلکسی

چاپ فلکسی و بنر برای تبلیغات در فضای خارجی ابزار مناسبی محسوب می شوند. فلکس نیازمند تابلو فلکسی بوده و اثر چاپی درون تابلو قرار می گیرد.

اگر در یک کلام بخواهیم چاپ فکسی را تعریف کنیم باید بگوییم که فلکسی همان چاپ بنر معمولی است. با این تفاوت که در مواردی که سبک بودن سازه و قیمت پایین کارمد نظر ما باشد اغلب از بنر استفاده می کنیم.

اما اگر مواردی چون استحکام زیاد یا عبور نور از پشت مدیا را در اولویت قرار دهیم معمولا از فلکس استفاده می کنیم.

این در حالی است که بنر بدون نیاز به تابلو در هر مکانی قابل نصب است. در مقایسه چاپ بنر و پوستر، بنر دارای مقاومت بهتری نسبت به عوامل محیطی نظیر باد، آب، سایش و… نسبت به پوستر می باشد. چاپ فلکسی چینی ۱۸ اُنس و فلکس كُره ای ۲۰ اُنس می باشند.

بنر چینی و بنر کره ای گراماژی بین هشت اُنس تا سيزده اُنس می باشند.

تنها ساخت کره یا چینی بودن بنر یا فلکس مهم نیست بلکه باید دستگاه چاپ فلکسی یا چاپ بنر نیز مناسب عملیات چاپی باشد تا کیفیت چاپ مناسب به دست آید.

البته علاوه بر کیفیت چاپ، طراحی بنر یا فلکس نیز باید به نحو احسن صورت گیرد تا بخوبی جلب نظر کند و اثر مطلوب بر بیننده بگذارد و باعث جلب بیشتر مشتری شود. قیمت فلکسی و بنر بسته به ابعاد چاپی و خدمات انجام شده روی آن انجام می شود. ولی در مورد فلکس، هزینه ها و قیمت تابلو فلکسی هم بایستی انجام شود.

چاپ فلکسی و بنر ارزان و تفاوت های آن ها

از انواع بنر می توان بنر وینیل، لمپوست بنر اشاره کرد و فلکسی چینی و کره ای از انواع فلکسی محسوب می شود. تفاوت این جنس ها علاوه بر تفاوت کیفیتی که دارند بر قیمت نهایی تاثیر دارد.

معمولا جنس های کره ای قیمت بالاتری دارند. بکار بردن جنس با کیفیت اثری زیباتر برای دید مخاطبان فراهم آورده که در جلب نظر آن ها بسیار موثر است.

تابلو فلکس چیست؟

محفظه ی قرار گیری چاپ فلکسی، تابلو فلکس نام دارد که بایستی متناسب با ابعاد چاپ باشد. این محفظه دارای سیستم روشنایی بوده که آن را برای دید در شب بسیار مناسب می سازد. شما به وفور در سر در مغازه ها تابلوهای زیبای فلکس را مشاهده نموده اید.

کاربرد تابلو فلکسی فیس چیست؟

تابلو فلکس فیس برای سر در فروشگاه ها و مغازه ها و موارد استفاده در نمایشگاه ها و … کاربرد فراوان دارد. یکی از مواردی که مراجعه کنندگان به واحدهای صنفی در اولین قدم به آن توجه فراوان دارند. سر در ورودی واحد صنفی است.

هر چه سر در واحد صنفی از زیبایی بیشتری برخوردار باشد می تواند در جلب توجه مراجعه کننده بیشتر موثر باشد. و این امر باعث می شود در موفقیت واحد صنفی موثر باشد. پس بهتر است برای کسب و کار خودتان و موفقیت در آن از تابلو فلکس مناسب استفاده کنید. در فضاهای نمایشگاهی و برای بیلبوردها و تبلیغات محیطی نیز فلکس فیس قابل استفاده است.

چارچوپ مورد استفاده برای تابلو فلکس بصورت فلزی بوده و در مقابل شرایط محیطی از درجه استحکام بالایی برخوردار است. ابعاد تابلو بصورت مکعبی است که چاپ درون آن قرار می گیرد.

لامپ های مهتابی درون تابلو قرار می گیرد که این امر برای روشنایی تابلو مورد استفاده قرار می گیرد. بایستی مشتریان توجه نمایند که فلکسی با کیفیت بسته به متریال مورد استفاده می تواند متفاوت باشند. فلکس دارای جنس های چینی و کره ای در بازار هستند که درجه کیفیت متفاوتی دارند.

مرکز چاپ و تبلیغات چاپ دنیا با تکیه بر پرسنل مجرب و با داشتن تجهیزات به روز قادر به انجام و چاپ انواع متریال چاپی در کیفیت بالا و در سریعترین زمان ممکن و با قیمت مناسب را می باشد

برگرفته از :

tnprint.net

azinhonar.ir

57886789

چاپ دیجیتال و فوری آنلاین

مقدمه

سلام به همراهان چاپ دنیا. امروز با مقاله ای درباره چاپ دیجیتال در خدمت شما هستیم.

امروزه روش‌های مختلفی برای چاپ محصولات چاپی وجود دارد اما در میان آن‌ها دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال محبوبیت بیشتری در بازار دارند.

هر کدام از این دو روش چاپی متناسب با نیازهای متفاوت انتخاب می‌شوند. مثلا چاپ افست مناسب چاپ محصولات مختلف در تیراژهای بالا است و برای چاپ محصولات در تعداد کم مقرون به صرفه نیست.

از آنجایی که کاربرد چاپ دیجیتال و مزایای آن به نسبت چاپ افست بیشتر است ما در این مقاله به بررسی این نوع روش چاپی می‌پردازیم.

چاپ دیجیتال

همان‌طور که بیان شد چاپ دیجیتال یکی از روش‌های چاپی پرطرفدار است و بیشتر برای تیراژهای کم کاربرد دارد.

منظور از تیراژ پایین این است که شما می‌توانید متناسب با نوع محصولی که دارید. درخواست چاپ آن را از یک عدد (برای محصولاتی همچون شاسی، استند، کانتر و …) تا هزار عدد (برای محصولاتی همچون کارت ویزیت، بروشور، تراکت، کاتالوگ و … ) داشته باشید.

در چاپ دیجیتال خیال شما می‌تواند از کیفیت چاپ راحت باشد. همچنین یکی از مزایای خوبی که چاپ دیجیتال دارد امکان مشاهده نمونه اولیه است؛ چرا که در این روش برخلاف چاپ افست دیگر نیازی به تهیه زینک و پلیت نیست.

چاپ دیجیتال

به همین دلیل شما اگر تمایل دارید تا پیش از چاپ در تعداد مورد نظرتان ابتدا یک نمونه از محصول چاپ شده خود را در دست ببینید می‌توانید از چاپ دیجیتال استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که در چاپ دیجیتال نباید به دنبال رنگ‌های ساختنی و کاغذهایی با جنس‌های خاصی باشید؛ این روش برای شما چاپ یک محصول در تیراژ پایین، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در بالاترین کیفیت را فراهم می‌کند.

انواع چاپخانه

امروزه چاپخانه‌های مختلفی هستند که خدمات چاپی ارائه می‌دهند. هر کدام از این چاپخانه‌ها، از دستگاه‌های چاپی متفاوتی مثل چاپ افست و چاپ دیجیتال استفاده می‌کنند.

در این میان کیفیت چاپ و حضور افراد متخصص در چاپخانه‌ها دو موضوع بسیار مهمی است. که باید مورد توجه قرار گیرد. کیفیت چاپ، متناسب با کیفیت مواد اولیه. اعم از رنگ، جنس کاغذ و به روز بودن دستگاه‌های چاپ می‌تواند متفاوت باشد. حضور افراد متخصص نیز به می‌تواند در نتیجه یک کار چاپی بسیار موثر باشد.

خدمات چاپ فوری و با کیفیت در چاپ دنیا

چاپ دنیا در عرصه چاپ و طراحی به صورت آنلاین، مفتخر است که محصولات چاپی مختلفی را به شما مشتریان عزیز در سراسر ایران ارائه می‌دهد.

با ما همراه باشید.

صنعت چاپ دنیا را تغییر داد!

صنعت چاپ دنیا را تغییر داد!

مقدمه

 ممکن است امروزه کمتر کسی به تأثیر صنعت چاپ در دنیا فکر کند.
از لوح‌های چوبی تا دستگاه‌های چاپ سریع، راهی طولانی پیموده شده. و این صنعت توانسته است تأثیر شگرفی بر بیشتر جنبه‌های زندگی ما بگذارد.

 ابداع چاپ

قبل از اختراع دستگاه چاپ متحرک توسط گوتنبرگ. چینی‌ها از یک صفحه‌ی چوبی برای چاپ مطالب بر روی کاغذ استفاده می‌کردند. سپس این تکنیک توسط کره‌ای‌ها آموخته و به اروپا انتقال پیدا کرد.
digital-printing
پس از انتقال این تکنیک به اروپا در قرن هفدهم، گوتنبرگ توانست یک سیستم سریع‌تر از  چاپ دستی را اختراع کند.
دستگاه اختراع شده گوتنبرگ نیازی به آن لوح‌ها و صفحات چوبی نداشت. بنابراین محدودیت‌های کم‌تری در  چاپ مطالب وجود
داشت. این ماشین قادر بود تا پانصد کتاب را در هفته به چاپ برساند.

گسترش اطلاعات

با پیدایش دستگاه چاپ و سرعت یافتن فرایند چاپ، کتاب‌های بیش‌تری در اختیار رهبران سیاسی و مذهبی قرار گرفت و نویسندگان بیش‌تری نیز توانستند کتاب‌های خود را به چاپ برسانند.
در نتیجه کتاب‌های بیش‌تری در سرتاسر اروپا تولید و پخش شد. با انتشار کتاب‌های فراوان، به آرامی مردم عادی نیز نحوه خواندن را فرا‌گرفته و اقدام به خرید و مطالعه کتاب کردند.
این موضوع باعث گسترش اطلاعات بین افراد و جوامع شد.
زیرا مردم بیشتر تمایل به پاسخ گرفتن به سوالات خود از طریق خواندن کتاب‌ها بودند تا این‌که بخواهند پاسخ خود را از افراد دیگر بشنوند.

ایجاد تحول ادبی

با افزایش دسترسی به اطلاعات، مردم تمایل به آموزش بیشتر و یادگیری علوم داشته و این افزایش علوم در بین مردمی که تا قبل از این سواد خواندن و نوشتن نداشتند منجر به یک تحول بزرگ فرهنگی شد که به این تحول بزرگ رنسانس می‌گویند.
در این دوره به دلیل حجم زیاد کتاب‌های تولید شده. دانشگاه‌های زیادی تاسیس و نویسندگان زیادی اقدام به چاپ کتاب کردند.
از آن زمان تاکنون دنیای علم روز به روز وسیع‌تر و گسترده‌تر می‌شود و این گسترش سریع و بلادرنگ در علم مرهون وجود دستگاه چاپ است.
چراکه بدون وجود این دستگاه، کتاب یا روزنامه به اندازه‌ای که امروزه در دسترس مردم است وجود نداشت.

پیشرفت‌ تکنولوژی

تفکر ابداع یک ماشین برای نوشتن با اختراع دستگاه چاپ شروع شد. اما همیشه این تفکر روبه رشد بوده و پس از آن ماشین‌های چاپ سریع‌تر، کامپیوتر‌ها و تبلت ابداع شدند.
و فضاهایی مانند اینترنت و ایمیل برای انتقال اطلاعات به‌وجود آمدند. همه‌ی این‌ها مرهون و مدیون اختراع دستگاه چاپ هستند.

انقلاب‌های مذهبی

تا قبل از پیدایش دستگاه چاپ اطلاعات و آموزه‌های مذهبی افراد برپایه شنیده‌های آنان بود.
اما پس از به وجود آمدن این ماشین و چاپ نسخه‌های فراوان از کتاب‌های مذهبی. و هم‌چنین انتشار آن‌ها بین افراد جامعه. نگرش افراد نسبت به مذهب تغییر یافت.
بیشتر این تغییرات نیز متوجه مسیحیان به ویژه پروتستان‌ها شد.

دنیای امروز

امروزه می‌توان گفت همه انسان‌ها یا با نسخه‌های چاپ شده و یا از طریق ورژن‌های الکترونیکی نسخه‌های چاپی مانند روزنامه‌ها و کتاب‌های الکترونیکی سر و کار دارند.
اکثر انسان‌ها با ما هم‌عقیده‌اند که چاپ تاثیر غیر قابل انکاری بر دنیای ما گذاشته است.
اما شاید به دلیل این که پیشرفت‌های زیاد در صنعت چاپ منجر به این شده است.
در هر زمان که بخواهیم در مدت چند ثانیه از یک مطلب چاپ بگیریم. کم‌تر ممکن است به صنعت چاپ و تأثیر آن بر روی دنیای ما فکر کنیم.
تراکت چیست؟ معرفی ابعاد کاغذ

تراکت چیست؟ | معرفی ابعاد کاغذ

مقدمه

با سلام و وقت بخیر خدمت همراهان چاپ دنیا . امروز با مقاله ای خدمتتون هستیم که میتونه در افزایش اطلاعات شما درباره چاپ تاثیر بسزایی داشته باشه.

با ما همراه باشید.

تراکت چیست؟

تراکت (فرانسوی: Tract‎) یا فلایر (انگلیسی: Flyer‎) نوعی تبلیغات کاغذی است که به‌قصدِ توزیع گسترده چاپ و در فضاهای عمومی بین مردم پخش می‌شود.

تراکت‌ها گاهی روی در و دیوارها چسبانده می‌شوند و گاهی هم مستقیماً به درِ خانه‌های مردم پست می‌شوند.

تراکت برگه‌‌ای چاپ شده و تانشده‌ است که برای خبر دادن به مردم برای اتفاق افتادن یک رویداد خاص یا سمینار یا معرفی محصول خاص استفاده می‌شود. تراکت تبلیغاتی بیان‌کننده خبری ساده یا پیامیست که به راحتی می‌توان آن را منتقل کرد.

تراکت‌های تبلیغاتی سایز ثابتی ندارند و می‌توان در هر سایزی طراحی تراکت تبلیغاتی را انجام داد. معمولاً تراکت‌های تبلیغاتی یک‌رو طراحی و چاپ می‌شود ولی قابلیت این را دارد که دورو طراحی و چاپ شود.

چاپ تراکت تبلیغاتی معمولاً بر روی کاغذی در سایز ۱۴٫۵ در ۲۱ انجام می‌شود و هزینه چاپ در این سایز بسیار پایین است.

انواع تراکت از نظر کاغذ و نوع چاپ

کاغذی که برای چاپ تراکت استفاده میشود معمولا از نوع های کاغذ گلاسه ، تحریر ، کرافت ، الوان می باشد. و نیز چاپ روی تراکت میتواند تمام رنگی یا تنها از یک رنگ جهت چاپ استفاده شده باشد.

از چاپ افست برای چاپ تمام رنگی تراکت‌ها و از چاپ ریسو جهت چاپ تک رنگ بهره برده میشود.

A3، A4، A5، A6 اندازه کاغذ

ابعاد کاغذ سری A در حال حاضر در سراسر جهان به عنوان یک استاندارد شناخته شده است. و تنها در ایالات متحده و کانادا به عنوان یک استاندارد آن را امضا نکرده است. ابعاد و اندازه کاغذ توسط ISO 216 تعریف شده است.

نمودار اندازه وسط توضیح بصری از چگونگی اندازه های مربوط هر یک به دیگر را نشان داده است.

a-paper-sizes-standards

– برای مثال A5 نیمی از اندازه کاغذ A4 و A6 نیمی از A5 می باشد و A2 نیمی از اندازه کاغذ A1 است .

b-paper-sizes-cm-1

– برای اندازه گیری سانتی متر می توانید با تقسیم ارزش میلی متر (MM) بر 10 مقدار سانتی متر (CM) را بدست آورید.

بروشور چیست؟ مزیت ها و ویژگی های بروشور

بروشور چیست؟ مزیت ها و ویژگی های بروشور

مقدمه

در اماکن مختلف مثل نمایشگاه ها، فروشگاه ها و … بروشور های متفاوتی را مشاهده کرده اید. اما تا چه اندازه می دانید معنی بروشور چیست . بسیاری از طراحان و افرادی که در زمینه های مختلف شغلی و تبلیغاتی فعالیت دارند. به درستی با مفهوم بروشور چیست و ویژگی های بروشور خوب کدام است ، آشنایی دارند.

در این مقاله قصد داریم به زبانی ساده در مورد ”بروشور” و ” ویژگی های بروشور خوب ” با شما سخن بگوییم.

بروشور چیست؟

امروزه اغلب شرکت های بزرگ و کوچک و به طور کلی تمام صاحبان کسب و کار برای برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان خود و افزایش مشتری از راهکار ها و ابزار تبلیغاتی مختلفی استفاده می کنند.

یکی از ابزار های تأثیرگذار و معتبر، در عرصه تبلیغات، برای جلب و ارتباط مؤثر با مشتری ، بروشور است.

lawyer-law-firm-tri-fold-brochure-template-14805-trans

بروشور معمولا به منظور اطلاع رسانی در زمینه های مختلف توریستی، تبلیغ محصولات، توصیه های بهداشتی و… به کار می رود. یا اینکه برای معرفی کالا یا خدمات شرکتی مورد استفاده قرار می گیرد، حتی در همایش ها و سمینار های علمی نیز از بروشور استفاده می شود.

از این رو ممکن است آن را با نام های دفترک یا کالانما نیز شنیده باشید.

پس می توان گفت بروشور کتابچه ای چند صفحه ای (غالباً به صورت سندی کاغذی) است که به منظور ارائه اطلاعات یا تشویق افراد برای خرید محصول یا خدمات یک شرکت طراحی می شود. در واقع از آن به عنوان ابزاری ملموس و معتبر برای تبلیغات یاد می شود.

با توجه به تمامی مطالبی که گفته شد یادآور می شویم که در بروشور، بیشتر، هدف فروش است.

ویژگی های بروشور خوب :

بروشور می تواند ۴ هدف اصلی را دنبال کند:

اطلاعات : معمولاً بروشور را برای دادن اطلاعات موضوعی درباره شرکت، به مشتریان به کار می برند. این اطلاعات ممکن است در مورد محصولات و یا خدماتی است که آن شرکت در اختیار مشتریان قرار می دهد.

تبلیغات : یک بروشور ابزار تبلیغاتی قدرتمندی برای شرکت محسوب می شود. به گونه ای که اجازه می دهد تبلیغات در مورد یک یا چند محصول یا خدمت صورت گیرد.

شناسایی : بروشور سبب آشنایی خودکار مشتریان با شرکت، محصولات و خدمات شما می شود. همچنین در  افزایش شأن و اعتبار کسب و کار شما نقش به سزایی دارد.

آموزش : بروشور می تواند در زمینه موضوعات مختلف، روش استفاده، بهره برداری و کاربرد صحیح یک کالا یا موضوع خاص را مخاطب منتقل نماید.

مزایای یک بروشور

در واقع از مزایای یک بروشور تأثیر گذار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطالب مفیدی را فضای اندکی به مخاطب آموزش دهد.

شناخت و باور خوبی نسبت به شرکت در اختیار مخاطب بگذارد و سازنده اعتبار کسب و کار شما باشد.

موجب بهبود بازار فروش یک محصول گردد.

مشوق مصرف کنندگان برای انجام رفتار خاصی باشد.

قابلیت توزیع آن آسان باشد به گونه ای که در مکان های مختلف مثل نمایشگاه ها و فروشگاه ها بتوان به راحتی آن را توزیع کرد.

در مقایسه با برخی دیگر از ابزار تبلیغاتی و بازاریابی، بروشور می تواندطرحی کم هزینه و سودآور باشد. ضمن اینکه شما می توانید با توجه به بودجه خود از طراحی، تولید و تیراژ مناسب تری برخوردار شوید.

بسته بندی و مزیت های آن

اهمیت بسته بندی

بسته‌بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد.

علم طراحی بسته‌بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره. فروش و استفاده از آن است. به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد.

بسته‌بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تولید بسته‌ها می‌شود. بسته‌بندی به‌طور بسیار جامعی بر زندگی سایه افکنده‌است. به‌طوری‌که در اطراف خود آن را مشاهده می‌کنیم.

بسته بندی محصولات

از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمی همه با بسته‌بندی مرتبط هستند.

وظیفه اصلی بسته‌بندی محافظت از محصول است.

بسته‌بندی با برچسب‌های استاندارد این امکان را می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد. شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان‌های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گام‌های مهمی. در تدوین استانداردهای بسته‌بندی و مشخصات فنی آن برداشته‌اند.

طراحی بسته‌بندی شامل طراحی فیزیک بسته‌بندی و گرافیک آن است. طراحی بسته‌بندی باید زیرگروه طراحی محصول باشد به گونه‌ای که به طراحی بسته‌بندی به عنوان جزئی از پویش عملیات طراحی محصول نگریسته شده. همپای آن شروع شود و انجام یابد.

بسته‌بندی محصولات، ویترین فروش

پس از روش طراحی و تولید کالا، بدون شک اصلی ­ترین عاملی که در جلب توجه مخاطبان حائز اهمیت است. بسته‌بندی آن‌ها است. با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر شد. در میان انواع مختلف روش ­های چاپ. تنها روشی که می­ توان آن را از هر نظر مناسب رقابت در دنیای امروز به شمار آورد، روش­ چاپ دیجیتال است.

در واقع با استفاده از این روش، تمام مزایای سرعت، دقت، کیفیت، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن را به طور یکجا در اختیار دارید. بنابراین، اگر تا به حال چندان اشتیاقی به چاپ بسته‌بندی­ ها و یا سایر کالاهای تبلیغاتی سفارشی و یا ایجاد تغییر در طرح ­های آن­ها نداشتید. چاپ دیجیتال تجربه­ ای است که نباید آن را از دست دهید!