کارت ویزیت

کارت ویزیت چیست | کاربرد های کارت ویزیت

کارت ویزیت

کارت ویزیت چیست ؟

کارت ویزیت یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغاتی است که برای معرفی کسب و کار و برند ما و تخصص ما به دیگران مورد استفاده قرار می گیرد.

از کارت ویزیت ها می توان برای پیشرفت کسب و کارهای کوچک و تبدیل آن به برند های بزرگ استفاده کرد.

انتخاب جنس کارت ویزیت نسبت به نوع کسب و کار ما بسیار مهم می باشد، باید قبل از طراحی و چاپ کارت ویزیت در انتخاب جنس کارت ویزیت نسبت به کسب و کار خود از مشاورین و کارشناسان این حوزه کمک گرفت.

طراحی کارت ویزیت حرفه‌ای بوسیله نرم افزارهای گرافیکی انجام می گیرد.

کارت ویزیت کتان و کارت ویزیت سلفون مات یا براق و کارت ویزیت لمینیت مات و براق از انواع کارت ویزیت های فانتزی می باشند.

واژه لاتین (Visiting) در فرهنگ فارسی به معنای ملاقات و ملاقات کننده می باشد. کارت ویزیت که یک کارت کوچک تجاری است، بر همین مبنا نامگذاری شده است.

کارت ویزیت معرف یک شناسنامه کوچک است که برای معرفی کالا شرکت و موسسه و غیره با ذکر شماره تلفن و آدرس به کار می رود.

طراحی کارت ویزیت

در انگلستان کارت های ویزیت به عنوان کارت های بازرگانی معرفی و شناخته می شدند. این کارت ها نسبت به کارت های تجاری (Bussinesscard) مقدم تر بودند.

کارت های بازرگانی بسیار مورد استفاده تاجران و بازرگانان بودند. این کارت ها به صورت راهنما بوده و نقشه نیز بر آن چاپ می شد تا بازرگانان را علاوه بر معرفی به سمت فروشگاه ها هدایت نماید.

بعدها با افزایش حرفه ها و شغل های متنوع نیاز به تولید این کارت ها بیشتر شد و در نهایت چاپ کارت ها به صورت رنگی جهت تبلیغات و تجارت انجام شد.

عناصر بصری تشکیل دهنده کارت ویزیت شامل نام شخص یا موسسه، سوتیتری در مورد فعالیت شخص یا موسسه در صورت نیاز، تلفن ، فکس، ایمیل، وب سایت در صورت داشتن و آرم موسسه نیز می تواند در آن قرار بگیرد.

استفاده از عکس در کارت ویزیت غیرحرفه ای است. از آنجا که هدف از ارائه کارت ویزیت، معرفی و دادن راه های تماس به مخاطب است، بهتر است این عناصر در کارت به سادگی و سهولت در دسترس باشد.

ابعاد کارت ویزیت

در مورد ابعاد کارت ویزیت اندازه مشخصی وجود ندارد. انتخاب سایز کارت ویزیت بستگی به نیاز مشتری، طرح طراح و چاپخانه برای جلوگیری از هدر رفت کاغذ در چاپ دارد.

اما بهتر است سایزی که برای کارت ویزیت انتخاب می شود به گونه ای باشد که شخص بتواند آن را در مجموعه دیگر کارت های ویزیت خود قرار دهد.

اگر کارت ویزیت از نوع مسطح ساده عمودی یا افقی است، بهتر است سایز ۵ در ۹ سانتی متر برای آن انتخاب گردد. با این سایز نگهداری کارت های ویزیت راحت تر خواهدبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *