چاپ فلکسی

چاپ فلکسی چیست؟ | کاربردهای فلکسی

چاپ فلکسی چیست؟

مقدمه

چاپ فلکسی که در اصل نام صحیح آن چاپ فلکسی فیس می باشد بیشتر در جاهایی کاربرد دارد که پشت چاپ منبع نوری قراردارد.

( لایت باکس ها، تابلو های سر در مغازه ها و … ) برای تابلوهایی که از جلو منبع نوری دارند چاپ فلکسی یا چاپ بنر تفاوتی ندارد. می توان اینطور عنوان نمود که تفاوت فلکسی با بنر همین موضع می باشد که چاپ فلکسی از خود نور عبود می دهد ولی بنر خیر.

چاپ فلکسی چیست؟

چاپ بنر و فلکسی

چاپ فلکسی و بنر برای تبلیغات در فضای خارجی ابزار مناسبی محسوب می شوند. فلکس نیازمند تابلو فلکسی بوده و اثر چاپی درون تابلو قرار می گیرد.

اگر در یک کلام بخواهیم چاپ فکسی را تعریف کنیم باید بگوییم که فلکسی همان چاپ بنر معمولی است. با این تفاوت که در مواردی که سبک بودن سازه و قیمت پایین کارمد نظر ما باشد اغلب از بنر استفاده می کنیم.

اما اگر مواردی چون استحکام زیاد یا عبور نور از پشت مدیا را در اولویت قرار دهیم معمولا از فلکس استفاده می کنیم.

این در حالی است که بنر بدون نیاز به تابلو در هر مکانی قابل نصب است. در مقایسه چاپ بنر و پوستر، بنر دارای مقاومت بهتری نسبت به عوامل محیطی نظیر باد، آب، سایش و… نسبت به پوستر می باشد. چاپ فلکسی چینی ۱۸ اُنس و فلکس كُره ای ۲۰ اُنس می باشند.

بنر چینی و بنر کره ای گراماژی بین هشت اُنس تا سيزده اُنس می باشند.

تنها ساخت کره یا چینی بودن بنر یا فلکس مهم نیست بلکه باید دستگاه چاپ فلکسی یا چاپ بنر نیز مناسب عملیات چاپی باشد تا کیفیت چاپ مناسب به دست آید.

البته علاوه بر کیفیت چاپ، طراحی بنر یا فلکس نیز باید به نحو احسن صورت گیرد تا بخوبی جلب نظر کند و اثر مطلوب بر بیننده بگذارد و باعث جلب بیشتر مشتری شود. قیمت فلکسی و بنر بسته به ابعاد چاپی و خدمات انجام شده روی آن انجام می شود. ولی در مورد فلکس، هزینه ها و قیمت تابلو فلکسی هم بایستی انجام شود.

چاپ فلکسی و بنر ارزان و تفاوت های آن ها

از انواع بنر می توان بنر وینیل، لمپوست بنر اشاره کرد و فلکسی چینی و کره ای از انواع فلکسی محسوب می شود. تفاوت این جنس ها علاوه بر تفاوت کیفیتی که دارند بر قیمت نهایی تاثیر دارد.

معمولا جنس های کره ای قیمت بالاتری دارند. بکار بردن جنس با کیفیت اثری زیباتر برای دید مخاطبان فراهم آورده که در جلب نظر آن ها بسیار موثر است.

تابلو فلکس چیست؟

محفظه ی قرار گیری چاپ فلکسی، تابلو فلکس نام دارد که بایستی متناسب با ابعاد چاپ باشد. این محفظه دارای سیستم روشنایی بوده که آن را برای دید در شب بسیار مناسب می سازد. شما به وفور در سر در مغازه ها تابلوهای زیبای فلکس را مشاهده نموده اید.

کاربرد تابلو فلکسی فیس چیست؟

تابلو فلکس فیس برای سر در فروشگاه ها و مغازه ها و موارد استفاده در نمایشگاه ها و … کاربرد فراوان دارد. یکی از مواردی که مراجعه کنندگان به واحدهای صنفی در اولین قدم به آن توجه فراوان دارند. سر در ورودی واحد صنفی است.

هر چه سر در واحد صنفی از زیبایی بیشتری برخوردار باشد می تواند در جلب توجه مراجعه کننده بیشتر موثر باشد. و این امر باعث می شود در موفقیت واحد صنفی موثر باشد. پس بهتر است برای کسب و کار خودتان و موفقیت در آن از تابلو فلکس مناسب استفاده کنید. در فضاهای نمایشگاهی و برای بیلبوردها و تبلیغات محیطی نیز فلکس فیس قابل استفاده است.

چارچوپ مورد استفاده برای تابلو فلکس بصورت فلزی بوده و در مقابل شرایط محیطی از درجه استحکام بالایی برخوردار است. ابعاد تابلو بصورت مکعبی است که چاپ درون آن قرار می گیرد.

لامپ های مهتابی درون تابلو قرار می گیرد که این امر برای روشنایی تابلو مورد استفاده قرار می گیرد. بایستی مشتریان توجه نمایند که فلکسی با کیفیت بسته به متریال مورد استفاده می تواند متفاوت باشند. فلکس دارای جنس های چینی و کره ای در بازار هستند که درجه کیفیت متفاوتی دارند.

مرکز چاپ و تبلیغات چاپ دنیا با تکیه بر پرسنل مجرب و با داشتن تجهیزات به روز قادر به انجام و چاپ انواع متریال چاپی در کیفیت بالا و در سریعترین زمان ممکن و با قیمت مناسب را می باشد

برگرفته از :

tnprint.net

azinhonar.ir

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *