چاپ

بسته بندی و مزیت های آن

اهمیت بسته بندی

بسته‌بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد.

علم طراحی بسته‌بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره. فروش و استفاده از آن است. به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد.

بسته‌بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تولید بسته‌ها می‌شود. بسته‌بندی به‌طور بسیار جامعی بر زندگی سایه افکنده‌است. به‌طوری‌که در اطراف خود آن را مشاهده می‌کنیم.

بسته بندی محصولات

از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمی همه با بسته‌بندی مرتبط هستند.

وظیفه اصلی بسته‌بندی محافظت از محصول است.

بسته‌بندی با برچسب‌های استاندارد این امکان را می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد. شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان‌های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گام‌های مهمی. در تدوین استانداردهای بسته‌بندی و مشخصات فنی آن برداشته‌اند.

طراحی بسته‌بندی شامل طراحی فیزیک بسته‌بندی و گرافیک آن است. طراحی بسته‌بندی باید زیرگروه طراحی محصول باشد به گونه‌ای که به طراحی بسته‌بندی به عنوان جزئی از پویش عملیات طراحی محصول نگریسته شده. همپای آن شروع شود و انجام یابد.

بسته‌بندی محصولات، ویترین فروش

پس از روش طراحی و تولید کالا، بدون شک اصلی ­ترین عاملی که در جلب توجه مخاطبان حائز اهمیت است. بسته‌بندی آن‌ها است. با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر شد. در میان انواع مختلف روش ­های چاپ. تنها روشی که می­ توان آن را از هر نظر مناسب رقابت در دنیای امروز به شمار آورد، روش­ چاپ دیجیتال است.

در واقع با استفاده از این روش، تمام مزایای سرعت، دقت، کیفیت، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن را به طور یکجا در اختیار دارید. بنابراین، اگر تا به حال چندان اشتیاقی به چاپ بسته‌بندی­ ها و یا سایر کالاهای تبلیغاتی سفارشی و یا ایجاد تغییر در طرح ­های آن­ها نداشتید. چاپ دیجیتال تجربه­ ای است که نباید آن را از دست دهید!

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *